Förtroendevalda i Nässjö kommun

Annika Arlbrandt (KD)

Kontaktinformation

Telefon:
070-302 24 22 (mobil)

Postadress:
Skansgatan 6 571 37 Nässjö
(bostad)

E-post:
annika.arlbrandt@nassjo.se

Bild på Annika Arlbrandt

Uppdrag (7 st)

OrganisationUppdragPeriod
Barn- och utbildningsnämnd Förste vice ordförande 2019-01-01 - 2022-12-31
Barn- och utbildningsnämndens utskott för barnomsorg-grundskola Vice ordförande 2019-01-01 - 2022-12-31
Barn- och utbildningsnämndens utskott för gymnasiet Ordförande 2019-01-01 - 2022-12-31
Kommunfullmäktige Ledamot 2018-10-14 - 2022-10-15
Kommunstyrelsen Ersättare 2018-11-01 - 2022-10-31
Kommunstyrelsens utskott II Ersättare 2018-11-01 - 2022-10-31
Styrelsen för Nässjö lärcenter Ersättare 2019-01-01 - 2022-10-31